Lité podlahy

Anhydritový litý potěr

Samonivelační anhydritový litý potěr je určený pro realizaci vnitřních podlah.
Umožňuje vytvořit ideálně rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu . Aplikace potěru je díky vysoké tekutosti snadná a rychlá bez nutnosti hutnění, vyztužování a pracného rovnání povrchu.

Výhody anhydritu

 • Rychlá pokládka
 • Vysoká tepelná vodivost – ideální pro podlahové topení
 • Vysoká rovinatost a pevnost
 • Minimální tloušťka 40 mm
Cementový litý potěr

Cementový potěr umožňuje díky své tekutosti a samonivelační schopnosti provádět
podlahy rychle a s velkou přesností. Cementový litý potěr nachází uplatnění ve všech
typech objektů.

Výhody cementového potěru

 • Rychlá pokládka
 • Vhodný do prostor se zvýšenou nebo trvalou vlhkostí
 • Rychlejší doba schnutí, pochůzí již po 24 – 48 hodinách
 • Minimální tloušťka 50 mm
Samonivelační stěrky

Samonivelační stěrky se používají pro vyrovnání podkladů zhotovených z cementových i anhydritových potěrů

 • Srovnání podkladu 3 – 50 mm
 • Vytváří podklad pro všechny dostupné druhy podlahových krytin.
  (PVC, lina, koberce, plovoucí podlahy a dřevěné podlahy lepené i nelepené).
Pěnobeton

Potřebujete vyrovnat nerovnosti podlah? Vybíráte tepelnou izolaci? Potřebujete vyplnit hluché prostory či odlehčit ? Lámete si hlavu s odlehčením stropních konstrukcí?

Řešení může být jedno společné – litá směs na bázi pěnobetonu, která má navíc izolační vlastnosti. Ve vyzrálém stavu lze pěnobeton charakterizovat jako homogenní směs cementu a vzduchových pórů.

Pomocí litého pěnobetonu můžete velmi snadno a rychle vyrovnat i tepelně izolovat jakýkoliv podklad v podlahové skladbě. Pěnobeton je možné použít bez ohledu na rozsah nerovností a výskyt instalačních rozvodů. Výsledná plocha z pěnobetonu je kompaktní a rovná,

Pěnobeton je ideálním podkladem pro aplikaci dalších vrstev včetně litých anhydritových a cementových podlah. Pěnobeton vykazuje dlouhodobou tvarovou stálost, je tvarově snadno přizpůsobitelný a paropropustný. Na stavbu se přiváží autodomíchavači jako hotový produkt připravený ke zpracování. Při realizaci není potřeba přípojka elektřiny ani vody.

 

Jedna z nejspolehlivějších možností realizace podlah je litý podlahový potěr. Lité podlahy nacházejí uplatnění v běžných rodinných domech, bytových domech, ale i ve zdravotnictví, průmyslu a administrativních prostorech.

Výběr vhodného materiálu se řídí konkrétním využitím. Lité podlahy z anhydritu je možné realizovat ve většině interiérů od bytů až po rozsáhlé sportovní haly. Navíc je ideální pro zalévání podlahového topení. Cementové lité potěry mají podobné vlastnosti jako anhydritové, ale na rozdíl od nich jsou použitelné i v trvale vlhkém prostředí. Je to tedy ta správná volba při realizaci koupelny nebo bazénu. Pro vyrovnání a izolaci podlahy je vhodná litá směs na bázi pěnobetonu, která zároveň tvoří ideální podklad pro již zmíněné anhydritové nebo cementové lité podlahy.

Klíčovou vlastností anhydritových podlah je jejich přirozená flexibilita. Na rozdíl od betonu, který může při namáhání prasknout, má anhydrit takovou míru pružnosti, která mu umožňuje odolávat konstrukčním pohybům bez poškození. To z něj činí spolehlivou a odolnou volbu pro různá prostředí.

Kromě toho anhydrit nabízí vynikající zvukově izolační vlastnosti. To může výrazně snížit přenos hluku mezi podlahami, což přispívá k pohodlí a klidu obytných nebo pracovních prostor. Anhydritové podlahy mají také nízký obsah vlhkosti, díky čemuž jsou odolné proti plísním a vlhkosti.