Průmyslové podlahy

Betonové mazaniny

Betonová mazanina je podlahová vrstva betonu, jejíž optimální tloušťka se u obytných budov pohybuje v rozmezí 50-100 mm. U nadměrně zatěžovaných podlah, tedy zejména v průmyslových budovách či dílnách, může mít tloušťku až 300 mm.
V některých prostorách může tvořit mazanina kompletní podlahovou vrstvu. Jsou to místa, kde příliš nezáleží na vzhledu ani na dokonalé hladkosti povrchu podlahy, tedy například sklepy, dílny či garáže

Leštěný drátkobeton se vsypem

Betonové směsi, do kterých jsou při výrobě na betonárně přidávány ocelové profilované drátky zlepšující finální vlastnosti betonu.

Vsyp je základním způsobem zlepšení povrchu průmyslových betonových podlah, který spočívá v nanesení relativně malého množství vsypového materiálu na povrch zavadlé, srovnané a zhutněné betonové směsi. Následně se povrch hladí pomocí rotačních hladiček dle postupného tvrdnutí betonu do požadované kvality.

Epoxidové stěrky

Používají se hlavně do garáží a dílen, ale v posledních letech si získaly místo i v domácnostech. Epoxidové podlahy jsou vysoce odolné vůči mechanickému namáhání (tlak, oděr, rázy) a chemikáliím (oleje, ropné výrobky, kyseliny, rozpouštědla apod.) a snadno se udržují.

Polyuretanové stěrky

Polyuretanové stěrky jsou oblíbené hlavně v domácnostech či méně zátěžových prostorách z hlediska otěru a pojezdu, protože lépe tlumí kročejový hluk, jsou pružnější, měkčí. Jsou aplikovány ve větší tloušťce 3–4 mm s různou strukturou a designovou úpravou.

Betonové podlahy, které mají vysoce pevný povrch a zvýšenou odolnost, se nazývají průmyslové nebo pancéřové podlahy. Jejich pevnost zajišťuje vrchní vrstva tvořená podlahovými vsypy různých druhů, která se aplikuje na nově realizovanou betonovou podlahu. Podlahy opatřené vsypy jsou odolné vůči obrusu, mechanickému poškození a vysokému zatížení.

Tloušťka průmyslové podlahy se pohybuje v rozmezí 80 – 120 mm. Nejčastěji můžeme průmyslové podlahy nalézt v továrnách, skladech, logistických centrech a dalších průmyslových výrobních objektech, ale poslouží i v menších prostorách, jako jsou garáže, dílny, sklepy nebo chodby.